Trening pamięci i koncentracji uwagi

TRENING PAMIĘCI

Pamięć jest niezwykle ważnym elementem naszego życia, to dzięki niej pamiętamy imiona, nazwiska, daty, niezliczoną ilość numerów, PINów, NIPów, PESELi i wszelkich pozostałych danych. Pamięć działa podobnie do mięśni – jeśli jest poddawana właściwym, systematycznym ćwiczeniom, jej możliwości wzrastają, tak, jak w przypadku mięśni poprawia się nasza kondycja i siła. Warto ćwiczyć pamięć, gdyż dobra pamięć jest jednym z czynników determinujących standard naszego życia.

Dobra pamięć jest niezwykle ważną umiejętnością, która idzie w parze z koncentracją uwagi. To zdolność skupienia się na danej czynności, która czyni jej wykonanie efektywniejszym i sprawniejszym. Najczęstszym problemem wśród osób, z którymi pracujemy w czasie treningu pamięci nie jest sama pamięć, a właśnie problemy bądź też brak umiejętności skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu. A to właśnie zdolność koncentracji wpływa na to, iż osiągamy sukcesy szkolne i zawodowe.

Najprostszym sposobem na to jest poznanie metod pamięciowych i koncentracji uwagi oraz nauczenie się stosowania ich w praktyce.

Trening prowadzony jest nowoczesną metodą blended learningową, czyli mieszaną, wykorzystującą różne formy uczenia się. W naszym przypadku jest to połączenie zajęć stacjonarnych z trenerem i specjalistycznej platformy e-learningowej, przygotowanej przez doświadczonych metodyków ze Szkoły Pamięci Wojakowskich.

Do największych zalet platformy należy to, że zadania mogą być wykonywane w dowolnym dla kursanta czasie, wszystkie czynności są zapisywane na platformie, tak by zarówno trener jak i rodzic mógł śledzić postępy ucznia. Platforma jest też interaktywna i zawiera wiele ciekawych ćwiczeń i gier logicznych, uatrakcyjniających korzystanie z niej.

Akademia Rozwoju MasterMind w roku szkolnym 2018/2019 prowadzi zajęcia treningu pamięci i koncentracji w formie indywidualnych zajęć z jednym lub dwoma uczestnikami.

Zakres zajęć ustalany jest indywidualnie, najczęściej jest to jedno lub dwa spotkania tygodniowo + e-learning.

Polecamy połączenie treningu pamięci z zajęciami  języka angielskiego. Pozwoli to na osiąganie lepszych wyników również w trakcie nauki języka obcego. Szczegółowe informacje o organizowanych przez MasterMind zajęciach językowych znajdują się TUTAJ.

Cennik zajęć ustalany jest indywidualnie, w zależności od ilości godzin oraz zakresu pracy. O szczegóły zapytaj trenera.

Zapisy na warsztaty bezpośrednio u trenera – 512 088 909

Terminy i miejsce prowadzenia zajęć – W roku szkolnym 2018/2019 prowadzimy zajęcia indywidualne, głównie w miejscu zamieszkania kursanta. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie.

Warsztaty prowadzi Autoryzowany Trener Szkoły Pamięci Wojakowskich, posiadający 10-letnie doświadczenie w pracy z mnemotechnikami i metodami poprawiającymi koncentrację uwagi, autor programów dydaktycznych, doświadczony w prowadzeniu zajęć z wszystkimi grupami wiekowymi – Wojciech Elszyn.